KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502029
nr 1450 2029
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1952. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:22:33
20/2 23:06:28
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin